Witaj Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświetlenie LED w akwarium roślinnym
Żeby nie zaśmiecać tematu w dziale morskim zakładam wątek w słodkim i na potwierdzenie oświetlenia akwarium roślinnego , krótki filmik :
http://www.fotosik.pl/video/4d1b51014174031b.html

Ogólnie temat rozwojowy ale jak najbardziej do zrobienia jak widać na filmiku Uśmiech
www.aqua-nature.pl

Odpowiedz
Pisałem z Leszkiem z Aqualed, pytałem jakie ledy do słodkowodnego, oto odpowiedz.

Białe zimne + neutralne i ewentualnie trochę niebieskiego dla zrównoważenia koloru. 0,7 watt na litr dla holendrów i możesz trzymać każde zielsko.

Odpowiedz
Witam
Odświerzę kotleta.
Przymierzam się do zafundowania w akwa calkowitego oświetlenia led. Z tym że mam akwa 240 l. i nie wiem ile diod zapodać. Jaka ogulna moc. Biorąc pod uwagę post Piotra24, gdzie napisał że 0,7W na litr to daje nam 168W na całe akwa. Biorąc pod uwagę ledy 5W których mam już kilka to trzeba by było upchnąć 33,6 leda dokładnie. Więc jeśli to faktycznie musi być 0,7W to ilość ledów mamy rozwiązaną. ale teraz barwa swiatła. Ile ledów białych zimnych ile ciepłych ile niebieskich i czerwonych. Może ktoś coś wie na ten temat to byśmy rozwineli wątek. pozdrawiam.

Zamieszczam fotki mojej pokrywy. Dodałem oświetlenie diodowe boków akwarium. efekt nawrt niezły. Już nie mam takich zacienionych rogów. pozdrawiam.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz